Weekend Cricket Fixtures

Here are this weekend's cricket fixtures, weather permitting.

SATURDAY

Cricket

GMCL PREMIER DIVISION: Stand v Clifton, Woodbank v Egerton, Denton St Lawrence v Flixton, Royton v Greenfield, Roe Green v Monton, Prestwich v Woodhouses.

 

GMCL DIVISION ONE A: Brooksbottom v Austerlands, Glossop v Flowery Field, Heywood v Denton West, Swinton Moorside v Uppermill, Unsworth v Denton, Moorside v Glodwick.

 

GMCL DIVISION ONE B: Astley and Tyldesley v Bury, Edgworth v Thornham, Greenmount v Stayley, Walshaw v Dukinfield, Whalley Range v Droylsden, Heyside v Westleigh.

 

GMCL DIVISION TWO A: Bury 2nd XI v East Lancs Paper Mill, Elton Vale v Roe Green 2nd XI, Littleborough Lakeside v Glossop 2nd XI, Winton v Prestwich 2nd XI, Micklehurst v Elton, Werneth v Shaw.

 

GMCL DIVISION TWO B: Denton West 2nd XI v Ashton, South West Manchester v Whalley Range 2nd XI, Stretford v Oldham, Tottington St Johns v Friarmere, Wythenshawe v Bolton Deane and Derby, Greenfield 2nd XI v Edenfield.

 

GMCL DIVISION THREE WEST: Bamford Fieldhouse v Hindley St Peters, Clifton 2nd XI v Astley and Tyldesley 2nd XI, Elton 2nd XI v Edgworth 2nd XI, Radcliffe v Walshaw 2nd XI, Worsley v Woodbank 2nd XI, Monton 2nd XI v Irlam.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Denton 2nd XI v Unsworth 2nd XI, Dukinfield 2nd XI v Denton St Lawrence 2nd XI, Flowery Field 2nd XI v Saddleworth, Springhead v Stand 2nd XI, Glodwick 2nd XI v Werneth 2nd XI, Oldham 2nd XI v Heywood 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Bolton Indians v Winton 2nd XI, Bolton Deane and Derby 2nd XI v Blackley, Egerton 2nd XI v Friends Sporting Club, Flixton 2nd XI v Swinton Moorside 2nd XI, Friends United v Greenmount 2nd XI, Westleigh 2nd XI v Stretford 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Thornham 2nd XI v Royton 2nd XI, Woodhouses 2nd XI v Heyside 2nd XI, Newton Heath v Ashton Ladysmith, Ashton 2nd XI v United Stars, Stayley 2nd XI v Moorside 2nd XI, Friarmere 2nd XI v Failsworth Macedonia.

 

GMCL DIVISION FIVE WEST: Droylsden 2nd XI v Tottington St Johns 2nd XI, East Lancs Paper Mill 2nd XI v Bolton Indians 2nd XI, Hindley St Peters 2nd XI v Brooksbottom 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Austerlands 2nd XI v Milnrow 3rd XI, Shaw 2nd XI v South West Manchester 2nd XI, Uppermill 2nd XI v Springhead 2nd XI, Ashton Ladysmith 2nd XI v Littleborough Lakeside 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Hayfield v Woodley, Broadbottom v Mottram, Dove Holes v Dinting, Whaley Bridge v New Mills.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Hazel Grove v Birch Vale and Thornsett, Old Glossop v Stalybridge St Paul’s, Hadfield St Andrews Sports Club v Tintwistle, Newton v Buxworth.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Pott Shrigley v High Lane, Chapel-en-le-Frith v Newton 2nd XI, Hollingworth v Charlesworth & Chisworth, Mottram 2nd XI v Offerton.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: Birch Vale and Thornsett 2nd XI v Dove Holes 2nd XI, New Mills 2nd XI v Old Glossop 2nd XI, Woodley 2nd XI v Hayfield 2nd XI, Tintwistle 2nd XI v Broadbottom 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Buxworth 2nd XI v Chapel-en-le-Frith 2nd XI, Compstall 2nd XI v Whaley Bridge 2nd XI, Offerton 2nd XI v Hadfield St Andrews 2nd XI, Charlesworth and Chisworth 2nd XI v Hazel Grove 2nd XI, Stalybridge St Paul’s 2nd XI v Pott Shrigley 2nd XI, Dinting 2nd XI v Hollingworth 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Grappenhall, Hyde v Oulton Park, Marple v Timperley, Nantwich v Alderley Edge, Neston v Widnes, Toft v Chester Boughton Hall.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Nantwich, Chester Boughton Hall v Toft, Didsbury v Neston, Grappenhall v Cheadle, Oulton Park v Hyde, Upton v Marple.

More from Glossop Chronicle

Weather

  • Tue

    27°C

  • Wed

    26°C

  • Thu

    29°C

  • Fri

    24°C

  • Sat

    23°C

Recently Played