Weekend Cricket Fixtures

There's plenty of action to look forward to this weekend, weather permitting.

SATURDAY

Cricket

GMCL PREMIER DIVISION: Clifton v Greenfield, Stand v Flixton, Egerton v Woodhouses, Royton v Roe Green, Denton St Lawrence v Prestwich, Woodbank v Monton.

 

GMCL DIVISION ONE A: Austerlands v Flowery Field, Brooksbottom v Uppermill, Denton v Denton West, Glossop v Moorside, Swinton Moorside v Heywood, Unsworth v Glodwick.

 

GMCL DIVISION ONE B: Bury v Thornham, Astley and Tyldesley v Dukinfield, Droylsden v Westleigh, Edgworth v Greenmount, Walshaw v Heyside, Whalley Range v Stayley.

 

GMCL DIVISION TWO A: Prestwich 2nd XI v Elton, Winton v Glossop 2nd XI, Roe Green 2nd XI v East Lancs Paper Mill, Micklehurst v Werneth, Littleborough Lakeside v Bury 2nd XI, Shaw v Elton Vale.

 

GMCL DIVISION TWO B: Ashton v Deane and Derby, Denton West 2nd XI v Edenfield, Friarmere v Oldham, Wythenshawe v South West Manchester, Greenfield 2nd XI v Stretford.

GMCL DIVISION THREE WEST: Hindley St Peter’s v Walshaw 2nd XI, Bamford Fieldhouse v Edgworth 2nd XI, Irlam v Astley and Tyldesley 2nd XI, Radcliffe v Worsley, Elton 2nd XI v Clifton 2nd XI, Monton 2nd XI v Woodbank 2nd XI.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Heywood 2nd XI v Denton St Lawrence 2nd XI, Oldham 2nd XI v Saddleworth, Werneth 2nd XI v Stand 2nd Xi, Dukinfield 2nd XI v Denton 2nd XI, Flowery Field 2nd XI v Springhead, Glodwick 2nd XI v Unsworth 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Stretford 2nd XI v Swinton Moorside 2nd XI, Westleigh 2nd XI v Blackley, Greenmount 2nd XI v Winton 2nd XI, Flixton 2nd XI v Egerton 2nd XI, Deane and Derby 2nd XI v Bolton Indians, Friends United v Friends Sporting Club.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Heyside 2nd XI v Ashton Ladysmith, Woodhouses 2nd XI v Royton 2nd XI, Moorside 2nd XI v United Stars, Newton Heath v Friarmere 2nd XI, Thornham 2nd XI v Ashton 2nd XI,

Stayley 2nd XI v Failsworth Macedonia.

GMCL DIVISION FIVE WEST: Bolton Indians 2nd XI v Brooksbottom 2nd XI, East Lancs Paper Mill 2nd XI v Hindley St Peter’s 2nd XI, Worsley 2nd XI v Tottington St Johns 2nd XI, Edenfield 2nd XI v Droylsden 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Ashton Ladysmith 2nd XI v Shaw 2nd XI, Uppermill 2nd XI v Littleborough Lakeside 2nd XI, South West Manchester 2nd XI v Hollinwood, Springhead 2nd XI v Milnrow 3rd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Hayfield v New Mills, Broadbottom v Woodley, Whaley Bridge v Dinting, Dove Holes v Mottram.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Hadfield St Andrews v Buxworth, Old Glossop v Birch Vale and Thornsett, Newton v Stalybridge St Pauls, Hazel Grove v Tintwistle.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Chapel-en-le-Frith v Offerton, Pott Shrigley v Charlesworth, Mottram 2nd XI v High Lane, Hollingworth v Newton 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: New Mills 2nd XI v Hayfield 2nd XI, Birch Vale and Thornsett 2nd XI v Old Glossop 2nd XI, Tintwistle 2nd XI v Dove Holes 2nd XI, Woodley 2nd XI v Broadbottom 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Charlesworth and Chisworth 2nd XI v Whaley Bridge 2nd XI, Offerton 2nd XI v Chapel-en-le-Frith 2nd XI, Compstall 2nd XI v Hollingworth 2nd XI, Dinting 2nd XI v Hazel Grove 2nd XI, Stalybridge St Pauls 2nd XI v Hadfield St Andrew’s 2nd XI, Buxworth 2nd XI v Pott Shrigley 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Toft, Hyde v Widnes, Marple v Grappenhall, Nantwich v Oulton Park, Neston v Chester Boughton Hall, Timperley v Alderley Edge.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Upton, Chester Boughton Hall v Neston, Didsbury v Hyde, Grappenhall v Marple, Oulton Park v Nantwich, Toft v Cheadle.

 

More from Glossop Chronicle

Weather

  • Tue

    16°C

  • Wed

    15°C

  • Thu

    17°C

  • Fri

    16°C

  • Sat

    18°C

Recently Played