Weekend Cricket Fixtures

Here are this weekend's cricket fixtures, weather permitting.

SATURDAY

Cricket

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Dove Holes v Broadbottom, Dinting v Woodley, Whaley Bridge v Hayfield, Mottram v New Mills.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Birch Vale and Thornsett v Buxworth, Old Glossop v Newton, Hazel Grove v Hadfield St Andrew’s, Tintwistle v Stalybridge St Paul’s.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Charlesworth v Offerton, Pott Shrigley v Mottram 2nd XI, Hollingworth v Chapel-en-le-Frith, Newton 2nd XI v High Lane.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: New Mills 2nd XI v Tintwistle 2nd XI, Hayfield 2nd XI v Old Glossop 2nd XI, Broadbottom 2nd XI v Dove Holes 2nd XI, Woodley 2nd XI v Birch Vale and Thornsett 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Chester Boughton Hall, Hyde v Grappenhall, Marple v Cheadle, Neston v Nantwich, Timperley v Toft, Widnes v Oulton Park.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Marple, Chester Boughton Hall v Alderley Edge, Grappenhall v Hyde, Nantwich v Neston, Oulton Park v Didsbury, Toft v Upton.

 

GMCL PREMIER DIVISION: Clifton v Royton, Stand v Roe Green, Egerton v Prestwich, Flixton v Monton, Greenfield v Woodhouses, Woodbank v Denton St Lawrence.

 

GMCL DIVISION ONE A: Brooksbottom v Moorside, Denton v Heywood, Flowery Field v Denton West, Unsworth v Swinton Moorside, Austerlands v Glossop, Uppermill v Glodwick.

 

GMCL DIVISION ONE B: Astley and Tyldesley v Greenmount, Bury v Edgworth, Droylsden v Heyside, Dukinfield v Stayley, Thornham v Westleigh, Whalley Range v Walshaw.

 

GMCL DIVISION TWO A: Elton v East Lancs Paper Mill, Elton Vale v Littleborough Lakeside, Glossop 2nd XI v Shaw, Prestwich 2nd Xi v Micklehurst, Roe Green 2nd XI v Bury 2nd XI, Winton v Werneth.

 

GMCL DIVISION TWO B: Bolton Deane and Derby v Oldham, Denton West 2nd XI v South West Manchester, Edenfield v Whalley Range 2nd XI, Tottington St Johns v Greenfield, Ashton v Wythenshawe, Friarmere v Stretford.

 

GCML DIVISION THREE WEST: Bamford Fieldhouse v Worsley, Edgworth 2nd XI v Woodbank 2nd XI, Irlam v Clifton 2nd XI, Walshaw 2nd XI v Astley and Tyldesley 2nd XI, Hindley St Peters  v Radcliffe, Monton 2nd XI v Elton 2nd XI.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Denton St Lawrence 2nd XI v Stand 2nd XI, Heywood 2nd XI v Dukinfield 2nd XI, Glodwick 2nd XI v Flowery Field 2nd XI, Saddleworth 2nd XI v Unsworth 2nd XI, Werneth 2nd XI v Springhead, Oldham 2nd XI v Denton 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Blackley v Friends Sporting Club, Friends United v Bolton Deane and Derby 2nd XI, Greenmount 2nd XI v Bolton Indians, Stretford 2nd XI v Flixton 2nd XI, Swinton Moorside 2nd XI v Winton 2nd XI, Westleigh 2nd XI v Egerton 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Heyside 2nd XI v Newton Heath, Woodhouses 2nd XI v Friarmere 2nd XI, Moorside 2nd XI v Ashton 2nd XI, Royton 2nd XI v Failsworth Macedonia, Ashton Ladysmith v United Stars, Stayley 2nd XI v Thornham 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE WEST: Bolton Indians 2nd XI v Edenfield 2nd XI, East Lancs Paper Mill 2nd XI v Tottington St Johns 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Shaw 2nd XI v Uppermill 2nd XI, Springhead 2nd XI v Ashton Ladysmith 2nd XI, South West Manchester 2nd XI v Milnrow 3rd XI, Littleborough Lakeside 2nd XI v Austerlands 2nd XI.

 

SUNDAY

Cricket

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Pott Shrigley 2nd XI v Whaley Bridge 2nd XI, Dinting 2nd XI v Charlesworth & Chisworth 2nd XI, Chapel-en-le-Frith 2nd XI v Hadfield St Andrew’s 2nd XI, Compstall 2nd XI v Stalybridge St Paul’s 2nd XI, Buxworth 2nd XI v Offerton 2nd XI, Hazel Grove 2nd XI v Hollingworth 2nd XI.

More from Oldham Reporter

Weather

  • Mon

    21°C

  • Tue

    15°C

  • Wed

    20°C

  • Thu

    21°C

  • Fri

    24°C

Recently Played