Weekend Cricket Fixtures

Here are this weekend's cricket fixtures.

SATURDAY

Cricket

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: New Mills v Dinting, Hayfield v Mottram, Broadbottom v Whaley Bridge, Woodley v Dove Holes.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Hadfield St Andrews v Old Glossop, Newton v Tintwistle, Stalybridge St Paul’s v Birch Vale and Thornsett, Buxworth v Hazel Grove.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Offerton v Hollingworth, Chapel-en-le-Frith v Pott Shrigley, High Lane v Charlesworth and Chisworth, Mottram 2nd XI v Newton 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: Dove Holes 2nd XI v Woodley 2nd XI, Old Glossop 2nd XI v Broadbottom 2nd XI, Birch Vale and Thornsett 2nd XI v New Mills 2nd XI, Tintwistle 2nd XI v Hayfield 2nd XI

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Whaley Bridge 2nd XI v Buxworth 2nd XI, Hollingworth 2nd XI v Hadfield St Andrews 2nd XI, Dinting 2nd XI v Offerton 2nd XI, Hazel Grove 2nd XI v Compstall 2nd XI, Pott Shrigley 2nd XI v Chapel-en-le-Frith 2nd XI, Charlesworth and Chisworth 2nd XI v Stalybridge St Paul’s 2nd XI.

 

CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Neston, Chester Boughton Hall v Widnes, Grappenhall v Alderley Edge, Nantwich v Hyde, Oulton Park v Timperley, Toft v Marple.

 

CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Grappenhall, Didsbury v Chester Boughton Hall, Hyde v Nantwich, Marple v Toft, Neston v Cheadle, Upton v Oulton Park.

 

GMCL PREMIER DIVISION: Greenfield v Flixton, Monton v Egerton, Prestwich v Stand, Roe Green v Clifton, Royton v Woodbank, Woodhouses v Denton St Lawrence.

 

GMCL DIVISION ONE A: Flowery Field v Uppermill, Glodwick v Denton, Heywood v Brooksbottom, Moorside v Austerlands, Glossop v Unsworth, Denton West v Swinton Moorside.

 

GMCL DIVISION ONE B: Thornham v Dukinfield, Stayley v Droylsden, Heyside v Astley and Tyldesley, Greenmount v Bury, Edgworth v Whalley Range, Westleigh v Walshaw.

 

GMCL DIVISION TWO A: Elton v Glossop 2nd XI, Shaw v Roe Green 2nd XI, Bury 2nd XI v Winton, Werneth v Prestwich 2nd XI, Micklehurst v Elton Vale, East Lancs Paper Mill v Littleborough Lakeside.

 

GMCL DIVISION TWO B: Deane and Derby v Edenfield, Whalley Range 2nd XI v Friarmere, Stretford v Denton West 2nd XI, South West Manchester v Ashton, Wythenshawe v Tottington St Johns, Oldham v Greenfield 2nd XI.

 

GMCL DIVISION THREE WEST: Walshaw 2nd XI v Edgworth 2nd XI, Woodbank 2nd XI v Irlam, Clifton 2nd XI v Bamford Fieldhouse, Worsley v Hindley St Peter’s, Radcliffe v Monton 2nd XI, Astley and Tyldesley 2nd XI v Elton 2nd XI.

 

GMCL DIVISION THREE EAST:  Denton St Lawrence 2nd XI v Saddleworth, Unsworth 2nd XI v Werneth 2nd XI, Springhead v Oldham 2nd XI, Denton 2nd XI v Heywood 2nd XI, Dukinfield 2nd XI v Glodwick 2nd XI, Stand 2nd XI v Flowery Field 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Swinton Moorside 2nd XI v Blackley, Friends Sporting Club v Greenmount 2nd XI, Bolton Indians v Westleigh 2nd XI, Egerton 2nd XI v Stretford 2nd XI, Flixton 2nd XI v Friends United, Winton 2nd XI v Deane and Derby 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Ashton Ladysmith v Royton 2nd XI, Failsworth Macedonia v Moorside 2nd XI, Ashton 2nd XI v Woodhouses 2nd XI, Friarmere 2nd XI v Heyside 2nd XI, Newton Heath v Stayley 2nd XI, United Stars v Thornham 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE WEST: Tottington St John’s 2nd XI v Worsley 2nd XI, Droylsden 2nd XI v Bolton Indians 2nd XI, Edenfield 2nd XI v East Lancs Paper Mill 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Uppermill 2nd XI v South West Manchester 2nd XI, Littleborough Lakeside 2nd XI v Hollinwood, Austerlands 2nd XI v Shaw 2nd XI, Milnrow 3rd XI v Ashton Ladysmith 2nd XI.

More from Tameside Reporter

Weather

  • Mon

    21°C

  • Tue

    15°C

  • Wed

    20°C

  • Thu

    21°C

  • Fri

    24°C

Recently Played