Weekend Cricket Fixtures

This weekend's cricket fixtures, weather permitting.

SATURDAY
Cricket

GMCL PREMIER DIVISION: Prestwich v Monton, Roe Green v Greenfield, Royton v Flixton, Denton St Lawrence v Egerton, Woodbank v Stand, Woodhouses v Clifton.

 

GMCL DIVISION ONE A: Denton West v Austerlands, Glossop v Uppermill, Heywood v Glodwick, Swinton Moorside v Denton, Unsworth v Brooksbottom, Moorside v Flowery Field.

 

GMCL DIVISION ONE B: Edgworth v Dukinfield, Greenmount v Thornham, Walshaw v Droylsden, Westleigh v Bury, Whalley Range v Astley and Tyldesley, Heyside v Stayley.

 

GMCL DIVISION TWO A: Bury 2nd XI v Shaw, East Lancs Paper Mill v Prestwich 2nd XI, Elton Vale v Winton, Littleborough Lakeside v Roe Green 2nd XI, Micklehurst v Glossop 2nd XI, Werneth v Elton.

 

GMCL DIVISION TWO B: South West Manchester v Bolton Deane and Derby, Stretford v Whalley Range 2nd XI, Tottington St Johns v Denton West 2nd XI, Wythenshawe v Edenfield, Greenfield 2nd XI v Friarmere, Oldham v Ashton.

 

GMCL DIVISION THREE WEST: Astley and Tyldesley 2nd XI v Hindley St Peter’s, Clifton v Woodbank 2nd XI, Elton 2nd XI v Irlam, Radcliffe v Edgworth 2nd XI, Worsley v Walshaw 2nd XI, Monton 2nd XI v Bamford Fieldhouse.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Denton 2nd XI v Denton St Lawrence 2nd XI, Dukinfield 2nd XI v Saddleworth, Flowery Field 2nd XI v Werneth 2nd XI, Springhead v Unsworth 2nd XI, Stand 2nd XI v Heywood 2nd XI, Glodwick 2nd XI v Oldham 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Bolton Indians v Friends Sporting Club, Bolton Deane and Derby 2nd XI v Greenmount 2nd XI, Egerton 2nd XI v Swinton Moorside 2nd XI, Flixton 2nd XI v Blackley, Friends United v Westleigh 2nd XI, Winton 2nd XI v Stretford 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Thornham 2nd XI v Moorside 2nd XI, Newton Heath v Royton 2nd XI, Ashton 2nd XI v Failsworth Macedonia, Stayley 2nd XI v Woodhouses 2nd XI, Friarmere 2nd XI v Ashton Ladysmith, United Stars v Heyside 2nd XI.

GMCL DIVISION FIVE WEST: Brooksbottom 2nd XI v Bolton Indians 2nd XI, Droylsden 2nd XI v East Lancs Paper Mill 2nd XI, Edenfield 2nd XI v Worsley 2nd XI, Hindley St Peters 2nd XI v Tottington St Johns 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Ashton Ladysmith 2nd XI v South West Manchester 2nd XI, Austerlands 2nd XI v Littleborough Lakeside 2nd XI, Shaw 2nd XI v Springhead 2nd XI, Uppermill 2nd XI v Milnrow 3rd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Mottram v Dove Holes, Dinting v Whaley Bridge, New Mills v Hayfield, Woodley v Broadbottom.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Buxworh v Hadfield St Andrews, Stalybridge St Pauls v Newton, Birch Vale and Thornsett v Old Glossop, Tintwistle v Hazel Grove.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Charlesworth and Chisworth v Pott Shrigley, High Lane v Mottram 2nd XI, Offerton v Chapel-en-le-Frith, Newton 2nd XI v Hollingworth.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: Old Glossop 2nd XI v Birch Vale and Thornsett 2nd XI, Dove Holes 2nd XI v Tintwistle 2nd XI, Broadbottom 2nd XI v Woodley 2nd XI, Hayfield 2nd XI v New Mills 2nd XI.

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Hazel Grove 2nd XI v Dinting 2nd XI, Hadfield St Andrews 2nd XI v Stalybridge St Paul’s 2nd XI, Pott Shrigley 2nd XI v Buxworth 2nd XI, Whaley Bridge 2nd XI v Charlesworth and Chisworth 2nd XI, Chapel-en-le-Frith 2nd XI v Offerton 2nd XI, Hollingworth 2nd XI v Compstall 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Alderley Edge, Marple v Hyde, Nantwich v Widnes, Neston v Timperley, Outlon Park v Chester Boughton Hall, Toft v Grappenhall.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION:  Alderley Edge v Cheadle, Chester Boughton Hall v Oulton Park, Didsbury v Nantwich, Grappenhall v Toft, Hyde v Marple, Upton v Neston.

 

More from Tameside Reporter

Weather

  • Mon

    26°C

  • Tue

    27°C

  • Wed

    27°C

  • Thu

    26°C

  • Fri

    22°C

Recently Played