Weekend Cricket Fixtures

Here are this weekend's cricket fixtures, weather permitting.

 

SATURDAY

Cricket

GMCL PREMIER DIVISION: Prestwich v Clifton, Monton v Stand, Greenfield v Egerton, Woodhouses v Flixton, Royton v Denton St Lawrence, Roe Green v Woodbank.

 

GMCL DIVISION ONE A: Denton West v Uppermill, Flowery Field v Denton, Glossop v Swinton Moorside, Heywood v Austerlands, Glodwick v Brooksbottom, Moorside v Unsworth.

 

GMCL DIVISION ONE B: Edgworth v Walshaw, Greenmount v Whalley Range, Thornham v Droylsden, Westleigh v Dukinfield, Heyside v Bury, Stayley v Astley and Tyldesley.

 

GMCL DIVISION TWO A: Bury 2nd XI v Prestwich 2nd XI, East Lancs Paper Mill v Glossop 2nd XI, Elton v Roe Green 2nd XI, Micklehurst v Littleborough Lakeside, Shaw v Winton, Werneth v Elton Vale.

 

GMCL DIVISION TWO B: Bolton Deane and Derby v Friarmere, South West Manchester v Tottington St John’s, Stretford v Ashton, Whalley Range 2nd XI v Denton West 2nd XI, Wythenshawe v Greenfield 2nd XI, Oldham v Edenfield.

 

GMCL DIVISION THREE WEST: Astley and Tyldesley 2nd XI v Edgworth 2nd XI, Clifton 2nd XI v Hindley St Peters, Radcliffe v Elton 2nd XI, Walshaw 2nd XI v Irlam, Woodbank 2nd XI v Bamford Fieldhouse, Worsley v Monton 2nd XI.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Denton 2nd XI v Glodwick 2nd XI, Denton St Lawrence 2nd XI v Werneth 2nd XI, Dukinfield 2nd XI v Flowery Field 2nd XI, Springhead v Heywood 2nd XI Stand 2nd XI v Saddleworth 2nd XI, Unsworth 2nd Xi v Oldham 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Bolton Indians v Stretford 2nd XI, Egerton 2nd XI v Friends United, Flixton 2nd XI v Bolton Deane and Derby 2nd XI, Swinton Moorside 2nd XI v Greenmount 2nd XI, Winton 2nd XI v Blackley.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Ashton Ladysmith v Moorside 2nd XI, Failsworth Macedonia v Woodhouses 2nd XI, Newton Heath v Thornham 2nd XI, Ashton 2nd XI v Heyside 2nd XI, Friarmere 2nd XI v Stayley 2nd XI, United Stars v Royton 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Nantwich, Chester Boughton Hall v Timperley, Grappenhall v Widnes, Hyde v Alderley Edge, Oulton Park v Marple, Toft v Neston.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Hyde, Didsbury v Grappenhall, Marple v Oulton Park, Nantwich v Cheadle 2nd XI, Neston v Toft, Upton v Chester Boughton Hall.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Mottram v Woodley, New Mills v Broadbottom, Dinting v Hayfield, Dove Holes v Whaley Bridge.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Hazel Grove v Old Glossop, Birch Vale and Thornsett v Newton, Tintwistle v Buxworth, Stalybridge St Pauls v Hadfield St Andrews.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: High Lane v Chapel-en-le-Frith, Newton 2nd XI v Offerton, Charlesworth & Chisworth v Mottram 2nd XI, Hollingworth v Pott Shrigley.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: Woodley 2nd XI v Tintwistle 2nd XI, Hayfield 2nd XI v Birch Vale and Thornsett 2nd XI, Broadbottom 2nd XI v New Mills 2nd XI, Old Glossop 2nd XI v Dove Holes 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Whaley Bridge 2nd XI v Dinting 2nd XI, Hadfield St Andrews 2nd XI v Compstall 2nd XI, Offerton 2nd XI v Hollingworth 2nd XI, Chapel-en-le-Frith 2nd XI v Stalybridge St Paul’s 2nd XI, Pott Shrigley 2nd XI v Charlesworth and Chisworth 2nd XI, Buxworth 2nd XI v Hazel Grove 2nd XI.

More from Tameside Reporter

Weather

  • Sun

    17°C

  • Mon

    16°C

  • Tue

    17°C

  • Wed

    20°C

  • Thu

    20°C