Weekend Cricket Fixtures

Weather permitting, here are this weekend's cricket fixtures.

SATURDAY

Cricket

GMCL PREMIER DIVISION: Flixton v Greenfield, Egerton v Monton, Stand v Prestwich, Clifton v Roe Green, Woodbank v Royton, Denton St Lawrence v Woodhouses.

 

GMCL DIVISION ONE A: Brooksbottom v Heywood, Denton v Glodwick, Swinton Moorside v Denton West, Unsworth v Glossop, Austerlands v Moorside, Uppermill v Flowery Field.

 

GMCL DIVISION ONE B: Astley and Tyldesley v Heyside, Bury v Greenmount, Droylsden v Stayley, Dukinfield v Thornham, Walshaw v Westleigh, Whalley Range v Edgworth.

 

GMCL DIVISION TWO A: Elton Vale v Micklehurst, Glossop 2nd XI v Elton, Littleborough Lakeside v East Lancs Paper Mill, Prestwich 2nd XI v Werneth, Roe Green 2nd XI v Shaw, Winton v Bury 2nd XI.

 

GMCL DIVISION TWO B: Denton West 2nd XI v Stretford, Edenfield v Bolton Deane and Derby, Tottington St Johns v Wythenshawe, Ashton v South West Manchester, Greenfield 2nd XI v Oldham, Friarmere v Whalley Range.

 

GMCL DIVISION THREE WEST: Bamford Fieldhouse v Clifton 2nd XI, Edgworth 2nd XI v Walshaw 2nd XI, Elton 2nd XI v Astley and Tyldesley 2nd XI, Irlam v Woodbank 2nd XI, Hindley St Peters v Worsley, Monton 2nd XI v Radcliffe.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Flowery Field 2nd XI v Stand 2nd XI, Heywood 2nd XI v Denton 2nd XI, Glodwick 2nd XI v Dukinfield 2nd XI, Saddleworth v Denton St Lawrence 2nd XI, Werneth 2nd XI v Unsworth 2nd XI, Oldham 2nd XI v Springhead.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Blackley v Swinton Moorside 2nd XI, Bolton Deane and Derby 2nd XI v Winton 2nd XI, Friends United v Flixton 2nd XI, Greenmount 2nd XI v Friends Sporting Club, Stretford 2nd XI v Egerton 2nd XI, Westleigh 2nd XI v Bolton Indians.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Thornham 2nd XI v United Stars, Woodhouses 2nd XI v Ashton 2nd XI, Royton 2nd XI v Ashton Ladysmith, Heyside 2nd XI v Friarmere 2nd XI, Stayley 2nd XI v Newton Heath, Moorside 2nd XI v Failsworth Macedonia.

 

GMCL DIVISION FIVE WEST: Worsley 2nd XI v Brooksbottom 2nd XI, East Lancs Paper Mill 2nd XI v Edenfield 2nd XI, Bolton Indians 2nd XI v Hindley St Peters 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: South West Manchester 2nd XI v Littleborough lakeside 2nd XI, Shaw 2nd XI v Austerlands 2nd XI, Milnrow 3rd XI v Springhead 2nd XI, Ashton Ladysmith 2nd XI v Uppermill 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Grappenhall, Hyde v Nantwich, Marple v Toft, Neston v Cheadle, Timperley v Oulton Park, Widnes v Chester Boughton Hall.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Neston, Chester Boughton Hall v Didsbury, Grappenhall v Alderley Edge, Nantwich v Hyde, Oulton Park v Upton, Toft v Marple.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Hayfield v New Mills, Dove Holes v Mottram, Whaley Bridge v Dinting, Broadbottom v Woodley.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Newton v Stalybridge St Paul’s, Hazel Grove v Tintwistle, Old Glossop v Birch Vale & Thornsett, Hadfield St Andrew’s v Buxworth.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Mottram 2nd XI v High Lane, Chapel-en-le-Frith v Offerton, Hollingworth v Newton 2nd XI, Pott Shrigley v Charlesworth and Chisworth.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: Tintwistle 2nd XI v Dove Holes 2nd XI, New Mills 2nd XI v Hayfield 2nd XI, Birch Vale and Thornsett 2nd XI v Old Glossop 2nd XI, Woodley 2nd XI v Broadbottom 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Stalybridge St Paul’s 2nd XI v Hazel Grove 2nd XI, Charlesworth and Chisworth 2nd XI v Hollingworth 2nd XI, Offerton 2nd XI v Whaley Bridge 2nd XI, Compstall 2nd XI v Chapel-en-le-Frith 2nd XI, Dinting 2nd XI v Pott Shrigley 2nd XI, Buxworth 2nd XI v Hadfield St Andrew’s 2nd XI.

 

More from Tameside Reporter

Weather

  • Sun

    19°C

  • Mon

    17°C

  • Tue

    18°C

  • Wed

    20°C

  • Thu

    19°C

Recently Played