Weekend Cricket Fixtures

Here are this weekend's cricket fixtures.

SATURDAY

Cricket

GMCL PREMIER DIVISION: Flixton v Egerton, Greenfield v Stand, Monton v Clifton, Prestwich v Woodbank, Roe Green v Denton St Lawrence, Woodhouses v Royton.

 

GMCL DIVISION ONE A: Uppermill v Denton, Flowery Field v Brooksbottom, Glodwick v Austerlands, Heywood v Unsworth, Moorside v Swinton Moorside, Denton West v Glossop.

 

GMCL DIVISION ONE B: Dukinfield v Droylsden, Thornham v Astley and Tyldesley, Stayley v Bury, Heyside v Whalley Range, Greenmount v Walshaw, Westleigh v Edgworth.

 

GMCL DIVISION TWO A: Glossop 2nd XI v Roe Green 2nd XI, Elton v Winton, Shaw v Prestwich 2nd XI, Bury 2nd XI v Elton Vale, Werneth v Littleborough Lakeside, East Lancs Paper Mill v Micklehurst.

 

GMCL DIVISION TWO B: Edenfield v Friarmere, Deane and Derby v Denton West 2nd XI, Whalley Range 2nd XI v Ashton, Stretford v Tottington St Johns, South West Manchester v Greenfield 2nd XI, Oldham v Wythenshawe.

 

GMCL DIVISION THREE WEST: Edgworth 2nd XI v Irlam, Walshaw 2nd XI v Bamford Fieldhouse, Woodbank 2nd XI v Hindley St Peter’s, Clifton 2nd XI v Monton 2nd XI, Worsley 2nd XI v Elton 2nd XI, Astley and Tyldesley 2nd XI v Radcliffe.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Saddleworth v Werneth 2nd XI, Denton St Lawrence 2nd XI v Oldham 2nd XI, Unsworth 2nd XI v Heywood 2nd XI, Springhead v Glodwick 2nd XI, Denton 2nd XI v Flowery Field 2nd XI, Stand 2nd XI v Dukinfield 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Blackley v Greenmount 2nd XI, Swinton Moorside 2nd XI v Westleigh 2nd XI, Friends Sporting Club v Stretford 2nd XI, Bolton Indians v Friends United, Egerton 2nd XI v Deane and Derby 2nd Xi, Winton 2nd XI v Flixton 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Royton 2nd XI v Moorside 2nd XI, Ashton Ladysmith v Woodhouses 2nd XI, Failsworth Macedonia v Heyside 2nd XI, Ashton 2nd XI v Stayley 2nd XI, Friarmere 2nd XI v Thornham 2nd XI, United Stars v Newton Heath.

GMCL DIVISION FIVE WEST: Tottington St John’s 2nd XI v East Lancs Paper Mill 2nd XI, Hindley St Peter’s 2nd XI v Bolton Indians 2nd XI, Droylsden 2nd XI v Worsley 2nd XI, Brooksbottom 2nd XI v Edenfield 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Milnrow 3rd XI v Springhead 2nd XI, Littleborough Lakeside 2nd XI v Uppermill 2nd XI, Hollinwood v South West Manchester 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Widnes, Cheadle v Hyde, Chester Boughton Hall v Marple, Grappenhall v Timperley, Oulton Park v Neston, Toft v Nantwich.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Didsbury v Alderley Edge, Hyde v Cheadle, Marple v Chester Boughton Hall, Nantwich v Toft, Neston v Oulton Park, Upton v Grappenhall.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Dinting v Dove Holes, New Mills v Whaley Bridge, Woodley v Hayfield, Mottram v Broadbottom.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Stalybridge St Paul’s v Old Glossop, Buxworth v Newton, Birch Vale and Thornsett v Hazel Grove, Tintwistle v Hadfield St Andrews.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Charlesworth and Chisworth v Hollingworth, Offerton v Mottram 2nd XI, High Lane v Pott Shrigley, Newton 2nd XI v Chapel-en-le-Frith.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: Broadbottom 2nd XI v Tintwistle 2nd XI, Hayfield 2nd XI v Woodley 2nd XI, Old Glossop 2nd XI v New Mills 2nd XI, Dove Holes 2nd XI v Birch Vale and Thornsett 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Pott Shrigley 2nd XI v Dinting 2nd XI, Hazel Grove 2nd XI v Stalybridge St Pauls 2nd XI, Hadfield St Andrews 2nd XI v Buxworth 2nd Xi, Hollingworth 2nd Xi v Charlesworth and Chisworth 2nd XI, Whaley Bridge 2nd XI v Offerton 2nd XI, Chapel-en-le-Frith 2nd XI v Compstall 2nd XI.

 

More from Tameside Reporter

Weather

  • Tue

    16°C

  • Wed

    15°C

  • Thu

    17°C

  • Fri

    16°C

  • Sat

    18°C

Recently Played